Otestujte e-mail než ho pošlete

Statistika otevírání e-mailů

Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird – nejčastější desktopový e-mailový klienti. Yahoo, Gmail, AOL – největší poskytovatelé e-mailů. A pak iPhone, Android, Windows Mobile – smartphony. Reklamní e-mail, newsletter, který posíláte by se měl zobrazit správně pro všechny uživatele.

 

Mobilní zařízení

Čím dál větší množství uživatelé přistupuje ke svému e-mailu ze svého mobilního zařízení. V roce 2013 se má prodat 1 miliarda smartphonů a tabletů. Většina uživatelů si na nich bude číst i e-maily. Pozor, ať ten od vás neskončí v koši nebo bez povšimnutí. Smartphony mají dostatečně velký prostor pro zobrazení textu, ale již nikoliv pro zobrazení obrázků. Uživatelé jsou tak nuceni rolovat do stran. Dáte-li tak obrázek, který bude široký 1.200px, jistě lidé budou rolovat doprava a budou si pamatovat co bylo na levé straně. Ideální šířka e-mailingu je zhruba 600 px.

Statistika otevírání e-mailů

Zdroj: Litmus – Mobile Email Opens Increase 123% in 18 Months

O tom, že klesá používání destopových softwarů a vzrůstá obliba čtení e-mailů pomocí mobilu svědčí i statistika od Campaign Monitor. Campaign Monitor vychází z dat od svých uživatelů stejně jako například Mailchimp při zveřejňování statistik. Jsou v tom tedy zahrnuty globální data a pro Českou republiku to nemusí být odpovídající.

Statistika - emailový klientiStatistika - emailový klienti

Inbox Inspector

Inbox Inspector je nástroj od poskytovatele e-mailingového nástroje Mailchimp. Můžete se podívat na videoukázku tohoto nástroje. Kampaň, kterou si vytvoříte v Mailchimpu si můžete zobrazit v Inbox Inspectoru a podívat se, jak bude váš e-mail vypadat v nejpoužívanějších desktopových, webových a mobilních e-mailových prohlížečích.

Inbox Inspector - Mailchimp

Sázka na jistotu

Nejlepším řešením, jak zaručit správné zobrazení všem uživatelům je umístění textového odkazu na webovou stránku, kde je celý e-mail. Textový odkaz se vkládá do části e-mailu zvaný preheader. Například v e-mailingu, který vytvořil McDonald´s vedl odkaz na celý e-mail s nabídkou.

Preheader - ukázka v e-mailu McDonald´s

Napsat komentář