Metody propagace na BTL

Výhodou BTL reklamy je přímá komunikace s potenciálními klienty. Je zde tak možné propagovat produkty a nabízet mnoho akcí, které klientům v ATL reklamě nejde snadno nabídnou (výjimkou mohou být různé vouchery v tiskové reklamě). Mezi nejčastější metody propagace na BTL akcích jsou:

  • cenové slevy
  • kupóny
  • dárek při nákupu
  • cashback
  • soutěže

Cenové slevy

Nejčastěji využívané u podlinkových aktivitách BTL kampaní. Kupte si dnes náš produkt a budete mít na něj slevu. Cenové slevy se mohou uplatňovat například u promoakcí produktů, které jsou propagovány přímo v prodejnách a zákazník si může produkt vyzkoušet a následně zakoupit s často výraznou slevou.

Kupóny

Jedná se o podobný způsob jako cenové slevy jenom s časovým rozdílem. Kupóny mají často delší časovou platnost než slevy na promoakcích v místě prodeje. Zákazník obdrží kupón a může ho využít často v kterékoliv prodejně a nebo na internetu. Kupóny je možné využívat i v ATL kampaních ve formě různých ústřižků, kdy zákazník si může vystřihnout část reklamy a donést do prodejny tento kupón na jehož základě dostane slevu.

Dárek při nákupu

V případě koupě promovaného produktu získáte zdarma další produkt. V případě promoakcí se často jedná o hodnotnější dárky než při koupi produktů ve slevách či na internetu. Příkladem může být koupě televize a zdarma DVD přehrávač.

Cashback

Velice účinná forma prodeje, kdy při koupi produktu se kupující vrátí určitá částka zpět. Zákazník koupí produkt v kterékoliv prodejně a pošle kopii účtenky na adresu, kterou obdrží v prodejně. Následně obdrží na účet částku, která je promovaná v cashbacku. Například při koupi televize do konce měsíce máte možnost získat tisíc korun zpět. Zákazníci, kteří si koupí televizi, pošlou kopii účtenky na domluvenou adresu, která je promovaná v prodejnách či BTL kampani, obdrží na svůj účet tisíc korun.

Soutěže

Soutěžením o ceny se přitáhne vždy pozornost lidí. Lidé se zapojí a je možné využít dat od těchto návštěvníků. Vyplňte lístek, kde je kontakt na vás (často email a jméno) a tipněte si kolik lidí navštíví dnes náš stánek. Výherce získá zdarma náš produkt. Vystavovatel získá prakticky zdarma kontakty návštěvníků (zájemců) často mající zájem o jeho produkt.

Napsat komentář